Keresés

Elérhetőség

Ando Tamás
www.klanhaboru.hu -v-7-DDDJDDDJ

mr.bones007@azet.sk



Falvak elfoglalása

A következő rész azzal foglalkozik, hogy hogyan tudsz falvakat elfoglalni. Ezt főnemessel vagy többel tudod megtenni. Barbár falvaknál is így kell tenned.

Az alábbi témák vannak kifejtve az alábbi súgó szekcióban:

 

Hogyan foglaljunk falut?

A főnemessel való falufoglalás az egyetlen lehetőség, hogy más falvakat elfoglalj. Ehhez először is kell egy főnemes, majd meg kell támadd az elfoglalandó falut (és nyerned). A főnemessel csökkentheted a támadott falu hűségét, ami általában 100-on van. Minden támadással csökken a hűség 20-35, Ezesetben mindegy, hogy 1, 2 vagy több főnemest küldesz egy támadással. A foglaláshoz a hűséget 0 alá kell csökkentened. Ez általában 4 vagy 5 támadással sikerül. Nagyon ritkán elegendő 3 is. Egy főnemes egyedül még a támadott falu alapvédelmétől is meghal, szóval küldj vele mindig egységeket.

Miután a főnemes a hűséget 0 alá csökkentette, tovább irányítja a falut, és nem használható ezután.

Taktikákat, hogy hogyan érdemes foglalni találsz a Wiki -ben.

Hűség

A hűség megmutatja, hogy mennyire áll közel a falu a tulajdonosváltáshoz. 20-35 Minden támadással nő a hűség 1 Pont óránként
Amint a hűség 0 alá zuhan, a falut azonnal átveszik és a hűsége 25-re ugrik.

 

Elfoglalták a faludat

Ha elfoglalnak, az bizony kellemetlen, de nincs ok a kétségbeesésre. Ezután egy új faluban indulsz más játékosok közt, akiket szintén elfoglaltak, vagy csak most kapcsolódtak be. Így jó esélyed van az újraépülésre és a sikerre. A játék szakaszának megfelelően kicsit nagyobb faluval is indulsz újra, mint az első kezdésnél. Kérd hogy a klánod segítsen nyersanyagokkal, csapatokkal a gyors növekedéshez.

Főnemes képzése

A főnemes képzéséhez először az épületfeltételeknek kell teljesülnie (Főhadiszállás 20, Kovácsműhely 20, Piac 10). Ezután elegendő nyersanyaggal és tanyahellyel kell rendelkezni.
A képezhető főnemesek száma az aranyérméidtől függ. Ezeket az akadémián veretheted. Az elsőhöz csak egy kell, a másodikhoz újabb 2, tehát összesen 3 (a harmadikhoz értelem szerűen 6, tehát újabb 3). Az aranyérmék nem használódnak el, megmaradnak akkor is ha meghal a főnemes, vagy elfoglalsz egy falut. Az aranyérmék falutól függetlenek és nem kell őket átszállítani. Tehát ha az A faluban 10 aranyérmét veretsz, akkor B faluban is képezhetsz főnemest (ha a követelmények teljesültek).
Az aranyérmék csak annak a költségei, hogy kapsz egy helyet a főnemesnek. Ezután a főnemest ki kell képezned és ki is kell fizetned. Az ára állandó.

Egy aranyérme ára 28.000 30.000 25.000

Alapok

Itt olvashatsz a támadásról, az erősítésről és a védekezésről.

Haladó

A Klánháború harcrendszere tartalmaz pár különlegességet, mint például a morál, vagy az éjszakai bónusz. Mielőtt támadsz érdemes elolvasnod a következő részt.

Az alábbi témák vannak kifejtve az alábbi súgó szekcióban:

Morál

A morál a kezdők védelme, amelyet a támadó és a védekező pontjaiból lehet kiszámolni. Normális esetben kezdéskor ez 100%, de ha egy sokkal alacsonyabb pontszámú játékost támad egy nagyobb pontszámú játékos, akkor neki csökken a morálja pl. 45%-ra. Ez azt jelenti, hogy a csapatai csak 45%-os erővel harcolnak. Ha kis játékosként támadsz meg egy nagyobb játékost, akkor sem nő a morál 100% fölé, pl. 130%-ra. A morál az időtől is függ, hogy mióta játszol a világon. Ha egy játékos már régóta játszik egy világban, de még mindig kevés a pontja, akkor a morál lassan 50%-ig felemelkedik nála.
Van a szimulátorban egy morálszámláló, amellyel a támadásnál vagy a védekezésnél tudod beállítani a morált. Ehhez a saját összpontszámodat és az ellenfélét kell megadnod.

 

Alapvédelem

Minden falunak van alapvédelme. Ez azt jelenti, hogy védi magát, még ha nincsenek is benne egységek. Tehát ha csak egy lándzsást küldesz egy üres faluba, akkor meg fog halni. Az alap védelmet a fal erősíti.

 

Szerencse



A szerencse, ahogy azt a neve is mutatja, a véletlen faktor a csatáknál. -25 és +25 közötti értékeket vehet fel. Mindig a támadó fél szempontjából van megadva. Ha támadóként +25% a szerencsénk, azt azt jelenti, hogy a támadóerő 25%-kal nő.

 

Elhagyott falvak

Az elhagyott falvakat a Barbár falu név alapján ismerheted fel. Ugyanúgy viselkednek mint az összes többi falu. Mivel nincs tulajdonosuk, a moráljuk mindig 100%. Az éjszakai bónusz sem vonatkozik rájuk. Ezeket a falvakat is el lehet foglalni. Ezek a falvak maguktól fejlődnek.

Ha játékosok törlésre kerülnek szabálysértés miatt, akkor alakulnak ki elhagyott falvak. Vannak azonban helyzetek, amikor a törölt játékos falvai a környezetében lévőknek komoly előnyt jelentenének. Ebben az esetben egységek kerülnek az elhagyott falvakba.

Katapult

A katapultokkal az ellenségek épületeit lehet lerombolni. Amikor ezekkel támadsz, akkor kiválaszthatod, hogy mely épületeket támadják. A szimulátorban kipróbálhatod, hogy hány katapultra van szükséged egy épület bizonyos szintre való rombolásához, vagy teljes elpusztításához. Itt mindegy, melyik épületről van szó, csak a szint számít. Egy 3. szintű akadémia elpusztításához ugyanannyi katapult kell, mint egy 3. szintű Kovácsműhelyéhez. A következő épületeket lehet maximum első szintre lerombolni: Főhadiszállás, Tanya, és a Raktár. A Rejtekhelyet nem lehet katapultokkal lerombolni.


 

 

Szimulátor

A szimulátorral ott a lehetőség, hogy egy csata végkimenetelét megsaccold. Ehhez meg kell adnod a saját és az ellenfeled egységeit, a falat és a morált. Ezután a szimulátor megadja, hogy ki és mennyi veszteséggel nyeri a csatát. Állíthatsz a szerencsén is, például a -25-tel a legrosszabb esetet vázolhatod fel. Akkor érdekes, ha tudni akarod, hogy mindenféleképpen nyersz-e.
Itt egy példa a szimulációra:

 

Éjszakai bónusz

Az éjszakai bónusz 0 és 8 óra között aktív. Amíg ez él, addig a védekező fél 100%-os bónuszt kap, ha megtámadják.
A kémekre nincsen hatással a bónusz, elhagyott falvaknál sem. A jelentésekben megjelenik, ha az éjszakai bónusz aktív volt.

 


Készíts ingyenes honlapot Webnode